YC هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را روی استارت‌آپ‌ها کاهش می‌دهد.

وبلاگ
تیم روابط عمومی دیجی‌نکست
2804

YC هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را روی استارت‌آپ‌ها کاهش می‌دهد.


نماینده‌ی شرکت Y Combinator، جف رالستون (Geoff Ralston)، در 26 ژوئن 2020 اعلام کرد که این شرکت شتاب‌دهنده، در شرایط مربوط به استارت‌آپ‌ها دو تغییر بزرگ خواهد داشت.

اولین مورد، میزان هزینه‌ی استاندارد برای استارت‌آپ‌های YC است. این هزینه به میزان 7 درصد، یعنی از 150 هزار دلار (با ارزش تقریبی حدود 2.1 میلیون دلار) به 125 هزار دلار (با ارزش تقریبی حدود 1.79 میلیون دلار) کاهش پیدا می‌کند. 

قوانین جدید در استارت‌آپ‌هایی به کار می‌رود که در زمستان سال 2021 وارد Y Combinator می‌شوند و شامل حال استارت‌آپ‌هایی که در تابستان 2020 به این شرکت ملحق شده‌اند و سرمایه‌ی آن‌ها تامین شده، نمی‌شود.

YC در دوره‌های مختلف، سیستم معاملاتی متفاوتی داشته است. این شرکت بیش از یک دهه قبل راه‌اندازی شده، زمانی که کمک‌هزینه‌ی 20 هزار دلاری 6 درصدی در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌داد. 

سخن‌گوی Y Combinator اعلام کرده که این تغییرات براساس میزان کمک‌های مالی و بودجه‌ی این شرکت‌‌ و برای اطمینان از ادامه‌ی فعالیت‌های آن به وجود آمده است.

او می‌گوید «آینده‌ی اقتصاد قابل پیش‌بینی نیست و بهتر است در چنین شرایطی با احتیاط بیشتری کار خود را ادامه دهیم. ما می‌خواهیم تا جای ممکن کارآفرینان بیشتری را حمایت کنیم و برای آن‌ها سرمایه تامین کنیم، به خصوص در چنین شرایطی که شاهد تغییرات بی‌سابقه‌ای در وضعیت مشتریان و بیزنس‌ها هستیم. این تغییرات فرصت‌های بی‌شماری برای استارت‌آپ‌ها فراهم می‌کند. با وضع تغییرات جدیدی که در مدل استاندارد معاملات ما ایجاد شده، می‌توانیم سرمایه‌ی 3 هزار شرکت دیگر را هم تامین کنیم».

صرف نظر از بودجه، دست‌کم دو عامل دیگر هم در این جریان تاثیرگذار هستند. یکی افزایش استفاده از Work From Anywhere، که می‌تواند به کاهش برخی هزینه‌های راه‌اندازی استارت‌آپ، به خصوص در اولین روزهای شروع کار آن کمک کند. مثلا، دیگر نیازی نیست برای خرید میزهای کار WeWork هزینه‌ای صرف کنند.

Y Combinator همچنین بیشتر بودجه‌ی خود را روی بازارهای استارت‌آپی در حال توسعه، سرمایه‌گذاری کرده است، که با توجه به دستمزدهایی که برای این استعدادها در بازارهای محلی در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند هزینه‌ها را به طرز چشم‌گیری کاهش دهد.

با این حال این کاهش هزینه‌ها نشان می‌دهد که سیل سرمایه‌هایی که در سال‌های اخیر به Valley وارد می‌شده، در پی شیوع بیماری کووید 19 کمتر شده است. ارزش‌گذاری‌ها چندان وضعیت مطلوبی ندارد. با این که با توجه به سرمایه‌گذاری‌های بعدی، 25 هزار دلار ضرر چندان بزرگی به حساب نمی‌آید، ریزش 16 درصدی ارزش سرمایه‌گذاری‌ها، با ارقامی که در هفته‌های اخیر در Valley دیده‌ شده، همخوانی دارد.# startup# شتابدهنده# -Y-Combinator
دیجی‌نکست مرکز نوآوری و سرمایه‌گذاری گروه دیجی‌کالاست. ما در دیجی‌نکست با هدف خلق و توسعه نوآوری و تکنولوژی، کارآفرینان جوان را در مسیر رسیدن به اهداف و پرورش ایده‌هایشان همراهی می‌کنیم تا با اطمینان و شتاب بیشتری گام بردارند.
تهران- میدان آزادی- کارخانه نوآوری آزادی- سوله دیجی‌نکست
جهت عضویت در خبرنامه دیجی‌نکست، ایمیل خود را ارسال نمایید
© COPYRIGHT 2024 | MADE BY Diginext